Dzięki wiodącym w branży parametrom sekcji analogowej i szerokiej gamie modułowych interfejsów cyfrowych analizatory Audio Precision reprezentują nowoczesne podejście do testów audio z konfiguracjami spełniającymi projektowe wymagania działów R&D, jak i szybkich testów produkcyjnych.
Uzupełnieniem analizatorów Audio Precision jest wspólna platforma pomiarowa APx500, zapewniająca dostęp do szerokiej bazy gotowych funkcji pomiarowych oraz umożliwiająca tworzenie scenariuszy i korzystanie z wielu innych opcji automatyzacji oraz wdrożenia oprogramowania w większy system pomiarowy dzięki bogatej bibliotece gotowych skryptów API.
Oprogramowanie APx500 wyposażone zostało w dwa interfejsy pomiarowe, przystosowane do dokładnych badań projektowych i masowych testów produkcyjnych, optymalizując czas potrzebny na przeprowadzenie pomiarów jednego lub wielu parametrów i poprawiając komfort pracy.
Sequence Mode: pozwala na bezkodowe automatyzowanie pomiarów z możliwością tworzenia scenariuszy pomiarowych, dzięki czemu jednym kliknięciem rozpoczniemy pomiar wszystkich niezbędnych parametrów badanego urządzenia wraz z wygenerowaniem raportu pomiarowego. Tryb przeznaczony jest do przeprowadzania pomiarów produkcyjnych i sekwencyjnych pomiarów projektowych.
Bench Mode: pozwala na dokładny wgląd w parametry badanego urządzenia podczas procesu projektowania. Wyniki pomiarów są przedstawiane w czasie rzeczywistym. Tryb przeznaczony jest do pomiarów projektowych lub szybkich pomiarów kontrolnych.
Sequence Mode
Bench Mode
Platforma pomiarowa APx500 umożliwia przeprowadzenie pomiarów audio, jednocześnie używając złączy analogowych oraz modułowych interfejsów cyfrowych. Jednoczesny pomiar pozwala na przyspieszenie sekwencji pomiarowej oraz porównania konkretnych złączy badanego urządzenia, m.in przetworników DAC, aplitunerów kina domowego lub intefrejsów audio.
Baza gotowych testów pomiarowych pozwala na kompleksowe badania szerokiej gamy elektroniki audio w domenie analogowej i cyfrowej. Funkcje pomiarowe zostały przygotowane w taki sposób, by pokrywać wymagania konkretnych konstrukcji jak zestawy głośnikowe, wzmacniacze lub przetworniki DAC oraz aby umożliwić kompleksowe pomiary parametrów, takich jak: THD+N, pasma przenoszenia lub Jittera.
Acoustic Response
Możliwe do zaprojektowania w programie APx500 scenariusze pomiarowe pozwalają na pełną automatyzację procesów, w tym:
Dodatkowo APx API umożliwia tworzenie własnych, niestandardowych interfejsów oraz zewnętrznych aplikacji, pozwalając na użycie Audio Precision wraz z innymi systemami pomiarowymi. Szeroka biblioteka dokumentacji pozwala w łatwy sposób zarządzać platformą APx500 lub większym systemem za pomocą Visual Basic.NET, C#, MATLAB, LabVIEW, i Python.
Każdy analizator Audio Precision dostarczany jest z wieczystą licencją na obecną wersję oprogramowania APx500 wraz z możliwością aktualizacji do kolejnej odsłony softwaru.
Dzięki ciągłemu rozwojowi platformy APx500 co roku wypuszczane są nowe aktualizacje oprogramowania, pozwalające na zwiększenie możliwości pomiarowych i zarządzania testami. Przykładowe aktualizacje dostarczone przez nowe wersje APX500:
APx500 6.0 - Możliwość jednoczesnego pomiaru przy użyciu analogowych i cyfrowych złączy wejściowych
APx500 6.1 - Nowe metody obliczeniowe parametru RUB& BUZZ, nowy bodziec pomiarowy Fast Sweep
APx500 7.0 - “Move to Bin Center” - nowa metoda okienkowania w procesie FFT, Bodziec Fast Sweep w otwartej pętli pomiarowej
Dostęp do nowych wersji oprogramowania dostępny jest w formie czasowego abonamentu, pozwalającego w czasie jego trwania na aktualizację programu. Po aktualizacji licencja staje się wieczysta, umożliwiając dostęp również po zakończeniu czasu trwania abonamentu. Istnieje również możliwość zakupu konkretnej wersji oprogramowania.
Pojawienie się nowej wersji oprogramowania nie oznacza utraty dostępu do obecnie posiadanej wersji. Licencja i dostęp do oprogramowania pozostają niezmienne, dlatego aktualizacja jest jedynie możliwością rozszerzenia funkcji naszego programu, a nie koniecznością.
Pomiary z wykorzystaniem platformy APx500 mogą zostać przeprowadzane na analizatorach Audio Precision lub dzięki kluczowi licencyjnemu APx500 FLEX (LINK do APX FLEX) na interfejsie audio wspieranym przez sterowniki ASIO.
W przypadku ograniczonych czasowo projektów lub jednorazowych pomiarów abonamentowa licencja pozwala przy niedużych kosztach uzyskać dostęp do wszystkich funkcji pomiarowych platformy APx500. Licencja wysyłana jest w formie fizycznego klucza z dostępem odpowiadającym wybranemu pakietowi.
Po jego upływie dostęp może zostać zaktualizowany od razu lub w dowolnym momencie, kiedy pomiary będą dalej wykonywane.
Wszystkie analizatory Audio Precision wraz z oprogramowaniem APx500 FLEX obsługiwane są za pomocą jednego oprogramowania, ujednolicając procedury pomiarowe między działami projektowymi i produkcyjnymi oraz pozwalając na wykonywanie gotowych scenariuszy pomiarowych w ramach wszystkich stanowisk.
+48 791 078 026 | 22 531 00 80