Od ponad 50 lat Cirrus Research zajmuje się produkcją profesjonalnej aparatury pomiarowej z zakresu akustyki i wibroakustyki. W swoim portfolio posiadają m.in. mierniki dźwięku, dozymetry, stacje monitorujące hałas i mierniki wibracji spełniające aktualne normy pomiarowe i akty prawne. Intuicyjny interfejs połączony z automatycznymi pomiarami wszystkich parametrów sprawia, że mierniki Cirrus przeznaczone są zarówno do profesjonalnego użytku przez akredytowane laboratoria badawczo-pomiarowe, oferując możliwość złożonej analizy dźwięku, oraz kontrolnych pomiarów hałasu, dbając o prostą obsługę i automatyczne generowanie raportów.
Kluczowe cechy:
Miernik dźwięku, przeznaczony do pomiarów i późniejszej analizy wielu parametrów hałasu. Sonometr występuje w 1 i 2 klasie pomiarowej (IEC 61672‑1) oraz w czterech wariantach pozwalających na pomiar różnych funkcji pomiarowych.
Kluczowe cechy:
Miernik dźwięku, przeznaczony do środowiskowych i przemysłowych pomiarów hałasu, wyposażony w szeregu funkcji umożliwiających automatyzację procesu pomiarowego oraz późniejszą analizę. Sonometr występuje w 1 i 2 klasie pomiarowej (IEC 61672‑1), oraz w czterech wariantach pozwalających na pomiar różnych funkcji pomiarowych.
Kluczowe cechy:
Miernik dźwięku, przeznaczony do pomiarów podstawowych parametrów hałasu oraz eksportu danych do późniejszej analizy. Sonometr występuje w 1 i 2 klasie pomiarowej (IEC 61672‑1) oraz w dwóch wariantach funkcjonalności.
Kluczowe cechy:
Miernik poziomu dźwięku klasy 2, spełniający wymagania normy IEC 61672‑1. Sonometr pozwala na proste pomiary kluczowych parametrów akustycznych, m.in, LAF, LCmax i LAmin.
Kluczowe cechy:
Całkująco-uśredniający miernik poziomu dźwięku klasy 2, spełniający wymagania normy IEC 61672‑1. Sonometr pozwala na proste pomiary kluczowych parametrów akustycznych, m.in LArq, LAF i LCmax.
Kluczowe cechy:
Bezprzewodowy dozymetr dźwięku przeznaczony do pomiarów zawodowej ekspozycji na hałas zgodnie z normą PN‑EN ISO 9612:2011.
Kluczowe cechy:
Iskrobezpieczny dozymetr dźwięku przeznaczony do pomiarów zawodowej ekspozycji na hałas zgodnie z normą PN‑EN ISO 9612:2011. Bezprzewodowa konstrukcja zapewnia wygodne i bezpieczne pomiary parametrów hałasu.
Kluczowe cechy:
Bezprzewodowy dozymetr dźwięku, pozwalający na pomiary w pasmach oktawowych zawodowej ekspozycji na hałas zgodnie z normą PN‑EN ISO 9612:2011. Dozymetr posiada moduł Bluetooth® umożliwiający sterowanie za pomocą urządzeń mobilnych.
Kluczowe cechy:
Kalibratory akustyczne spełniające wymagania normy IEC 60942 dla klasy 2, przeznaczone do terenowej kalibracji mierników poziomu dźwięku klasy 2. Cirrus CR 514 oraz CR 516 pozwalają na wygenerowanie bodźca wzorcowego o poziomie 94 dB lub 94 dB i 114 dB oraz częstotliwości 1 kHz.
Kluczowe cechy:
Kalibratory akustyczny spełniające wymagania normy IEC 60942 dla klasy 1, przeznaczone do terenowej kalibracji mierników poziomu dźwięku klasy 1. Cirrus CR 515 oraz CR 517pozwalają na wygenerowanie bodźca wzorcowego o poziomie 94 dB lub 94 dB i 114 dB oraz częstotliwości 1 kHz.
Kluczowe cechy:
Stacja monitoringu hałasu oparta na mierniku dźwięku z serii Cirrus Optimus+. Wodoodporna walizka i środowiskowy mikrofon pomiarowy zapewniają odporność na warunki atmosferyczne, a zainstalowane akumulatory pozwolą na długoterminowe pomiary w miejscach bez dostępu do sieci elektrycznej.
Kluczowe cechy:
Bezprzewodowa stacja do monitoringu hałasu środowiskowego klasy 1, spełniająca wymagania normy PN‑EN ISO 61672‑1. Połączenie z internetem umożliwia stały dostęp do rejestrowanych wartości z poziomu komputera i urządzeń mobilnych.
Kluczowe cechy:
System do bezprzewodowego monitorowania hałasu w przestrzeniach zamkniętych, spełniający wymagania normy PN‑EN IEC 61672 dla klasy 1 lub 2. Zapis danych w chmurze pozwala na zdalny odczyt wartości hałasu z dowolnego urządzenia mobilnego.
Kluczowe cechy:
Miernik wibracji przeznaczony do pomiaru ekspozycji na drgania przenoszone przez kończyny górne i całe ciało oraz pomiarów drgań maszyn. Miernik pozwala na pomiary drgań zgodne z normami PN‑EN ISO 5349, ISO 2631‑1, 2, 5 i zgodnych z dyrektywą 2002/44 Parlamentu Europejskiego.