+48 791 078 026

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przeprowadzanie wibroakustycznych pomiarów takich parametrów jak drgania, wstrząsy i rotacje oraz skutki ich oddziaływania na konkretne materiały jest kluczowym etapem w wielu branżach, m.in. budownictwa, lotnictwa, automotive czy produkcji elektroniki użytkowej. Produkty zaprojektowane i wyprodukowane przez firmę Spektra pozwalają na stworzenie kompleksowych systemów pomiarowych, testowych i kalibracyjnych spełniających indywidualne wymagania oraz normy branżowe.


Dowiedz się, jak aparatura Spektra pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo, wytrzymałość i jakość Twoich produktów poprzez pomiary zarówno na etapie projektu, prototypów czy masowej produkcji.Most samochodowy na tle nieba


Monitorowanie stanu konstrukcji

Mosty, budynki mieszkalne, drogi czy maszyny produkcyjne monitoruje się przy pomocy wielu czujników, rejestrując czas ich pracy, odporność na obciążenie lub inne warunki fizyczne. Taki monitoring przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa i wydajności konstrukcji, umożliwiając korekcję ewentualnych odchyleń na wczesnych etapach produkcji.


Spektra posiada szeroką bazę wzbudników drgań, pozwalającą na przeprowadzenie testów drgań sejsmicznych lub analizy modalnej i obciążeniowej.


Poznaj wzbudniki z serii Spectra AMP zaprojektowane do wywoływania sztucznych drgań w budynkach, mostach lub innych masywnych elementach:  
Samochód uderzający w tył drugiego samochodu podczas testów uderzeniowych


Testy zderzeniowe i motoryzacja 

Każdy typ pojazdu, a także jego poszczególne elementy, mierzony jest w różnych testach zderzeniowych, sprawdzających go pod kątem bezpieczeństwa i niezawodności. W takich tekstach kluczową rolę odgrywają czujniki dynamiczne. Przy ich pomocy wykonywane testy pozwalają na analizę ochrony bezpieczeństwa pasażerów pojazdu.


W celu zachowania dokładności pomiarów czujniki powinny być regularnie wzorcowane i sprawdzane. Spektra oferuje szeroki zakres wzbudników i kalibratorów przystosowanych do stacjonarnych, jak i terenowych pomiarów.


Sprawdź  gotowe systemy pomiarowe oparte na analizatorze Spektra CS HERO™ oraz przenośne rozwiązania kalibracyjne Spektra CV-10.
Samolot unoszący się nad lotniskiem


Testy wibracji w lotnictwie

W lotnictwie wszystkie środki transportu oraz poszczególne elementy muszą być regularnie testowane i sprawdzane pod kątem zmęczenia materiału. Testy takie zapewniają wczesne wykrywanie wszelkich uszkodzeń, gwarantują trwałość użytkową i zapewniają bezpieczeństwo gotowych konstrukcji, jak i wykrycie słabych punktów na etapie projektu.


Różnice w budowie samolotów i poszczególnych elementów konstrukcyjnych wymagają wdrożenia w procedurę pomiarową szerokiej gamy czujników. Spektra oferuje wzbudniki oraz wszelkie akcesoria montażowe pozwalające na analizę modalną czy pomiary zmęczeniowe dowolnych elementów.Wzbudnik Spektra APS 400 ustawiony przy silniku odrzutowym Boeing Commercial Airplanes

Wzbudnik Spektra APS 400 podczas testów modalnych silnika odrzutowego Boeinga Commercial AirplanesSeria wzbudników o dużym skoku Spektra APS umożliwia wprowadzenie drgań w pojedynczych elementach, konstrukcjach lub całych obszarach. Dodatkowe systemy, takie jak Spektra CV-10 lub Spektra CV-01, pozwolą na terenową kalibrację wykonywaną przed pomiarami, a system Spektra CSQ poprzez wykorzystanie analizatora Spektra CS HERO™ pozwoli zarejestrować dane z czujników. Takie rozwiązanie pozwala na stworzenie kompleksowego systemu pomiarowego, dopasowanego do potrzeb badanego obiektu pod kątem montażu, umiejscowienia wzbudnika czy zakresu jego pracy.

  


Liczne samochody poruszające się po drodze dwupasmowej na tle miasta


Ochrona środowiska i ochrona przed emisją

Ochrona przed emisją hałasu i wibracji, zwłaszcza w kontekście narażenia tymi zanieczyszczeniami człowieka, jest istotnym i stale aktualnym tematem. Urządzenia takie jak stacje monitorujące hałas, mierniki dźwięku, mierniki wibracji czy dozymetry są stale wykorzystywane w procesach oceny narażenia ludzi na hałas, wibracje, emisję hałasu do środowiska lub pomiarów drgań budynków.


Wszystkie z powyższych urządzeń potrzebują wzorcowania okresowego wykonywanego przez odpowiednie laboratorium, a także terenowej kalibracji przy wykorzystaniu kalibratora akustycznego lub kalibratora drgań.


Spektra w swojej ofercie posiada aparaturę wzorcującą przeznaczoną do obu typów kalibracji. Komora bezechowa Spektra SQ-101 i komory kalibracyjne, m.in. SQ-4.2, znajdują zastosowanie przy wzorcowaniu mierników dźwięku i mikrofonów pomiarowych. Natomiast wzbudniki drgań jak Spektra SE-10 lub Spektra SE-09 pozwolają na zastosowanie zarówno podczas projektowania, jak i okresowych wzorcowań akcelerometrów. Terenowa kalibracja mierników drgań może odbyć się za pomocą przenośnego kalibratora Spektra CV-01.

Zobacz produkty z artykułu:

Zestaw do pomiarów testów strukturalnych:

Zestaw do pomiarów testów strukturalnych

Mobilna stacja kalibracji

Mobilna stacja kalibracji:
Wzbudnik drgań Spektra SE-20:

Wzbudnik drgań Spektra SE-20

Zainteresował Cię ten wpis?

Zapisz się do newslettera i nie przegap nowych artykułów!

E-mail *
Chcę otrzymywać newsletter dotyczący pomiarów audio.
URL
Tytuł

Najpopularniejsze posty

Przewodnik po terminologii pomiarów dźwięku
Mikrofony pomiarowe - dobór na podstawie pola akustycznego
Realizacja gotowej stacji badawczej do elektroakustycznych i akustycznych pomiarów central głośnikowych
Hikmicro AI56 - Pomiary szczelności instalacji pneumatycznej